Mecz B-klasy, w 31 min. meczu w trakcie gry trzech zawodników drużyny gospodarzy Syrena Rybki Małe zbiegło z boiska i zaczęło bić „kibica” własnej drużyny, który obrażał zawodników swojej drużyny. Po około 4 minutach zawodnicy wrócili na płytę boiska. Co zrobi sędzia (na pewno 3 czerwone kartki pytanie? ( +,+) za samowolne zejście i wejście czy (po ++) za pobicie kibica, wiadomo że opisuje sytuację i czy kontynuuje zawody czy kończy?

Źródło: Przepisy Gry 2023/2024
Data odpowiedzi: 02.04.2024

Sędzia wykluczy zawodników z zawodów z racji, że karze „za cięższe przewinienie w odniesieniu do sankcji, wznowienia gry, dotkliwości ataku fizycznego oraz taktycznych konsekwencji, gdy dochodzi do więcej niż jednego przewinienia w tym samym czasie”.
Co do sposobu wznowienia gry jeśli piłka nie była w grze, gra zostanie wznowiona w sposób, który miała być pierwotnie. Jeśli piłka była w grze, gra zostanie wznowiona: „Jeżeli sędzia przerwie grę za przewinienie popełnione przez zawodnika na polu gry lub poza nim na osobie niepożądanej, gra zostanie wznowiona rzutem sędziowskim, chyba że sędzia zarządzi rzut wolny pośredni za opuszczenie pola gry bez zgody sędziego; rzut wolny pośredni zostaje wykonany z miejsca na linii ograniczającej pole gry, w którym zawodnik opuścił pole gry.”
Sędzia jest zobowiązany dokładnie opisać zaistniałe zdarzenie w dokumentach meczowych, a decyzję o ewentualnym zakończeniu meczu podejmuje na podstawie Przepisów Gry dotyczących np. minimalnej ilości zawodników w drużynie, następstw związanych z integracją z zewnątrz lub rzucaniem przedmiotów na boisko.