Sprawdzenie tożsamości w grupach młodzieżowych – zmiany powrotne – ilu zawodników można sprawdzić i kiedy?

Źródło: Regulamin rozgrywek Mistrzowskich ZZPN 2023/2024
Data odpowiedzi: 08.01.2024

Sprawdzanie tożsamości zawodników odbywa się na postawie procedury opisanej w Regulaminie Rozgrywek Mistrzowskich ZZPN na sezon 2023/2024 (§ 9, ust. 12-16, str. 10-11). Nie ma znaczenia czy na danych zawodach obowiązuje system zmian powrotnych.Ust.12. (…) Sprawdzanie tożsamości zawodników może dotyczyć wyłącznie tych zawodników, którzy w chwili zgłaszania żądania przebywają na płycie boiska (maksymalnie 3 zawodników).Ust.13. Sprawdzanie tożsamości może się odbyć przed zawodami, w przerwie zawodów lub po zakończeniu meczu, jeżeli protest w tej sprawie zgłoszony został sędziemu w trakcie drugiej połowy spotkania lub dogrywki, ale przed końcowym gwizdkiem.