Marek Arys w Japonii!

Koleżanki i Koledzy, z przyjemnością informujemy, że nasz Przewodniczący, Marek Arys od dwóch tygodni przebywa na miesięcznej wymianie sędziowskiej w Japonii. Otrzymał to wyróżnienie wraz z dwoma kolegami – sędzią Damianem Sylwestrzakiem oraz sędzią asystentem Bartoszem Heinigiem.

W ramach tego projektu Zespół Sędziowski z Polski poprowadzi 5 spotkań. Za nimi już dwa spotkania: Niigata vs Fukuoka oraz Tokyo Verdy vs Sapporo. Dotychczasowe mecze poszły im bardzo dobrze, a nasi sędziowie zebrali bardzo wysokie noty oraz słowa uznania od tamtejszych władz, obserwatorów i pozostałych członków zespołu.

Oprócz meczów, nasi sędziowie w zeszłym tygodniu brali udział w oficjalnych szkoleniach z udziałem Japońskich sędziów zawodowych. Odbyli również spotkanie z przedstawicielami Japońskiej Federacji Piłki Nożnej (JFA) oraz władzami J-League. Przed nimi jeszcze trzy sędziowskie wyzwania, oraz seminaria i obserwacja meczu w Hiroszimie pomiędzy Japonią, a Syrią.

Jest to ogromne wyróżnienie oraz wielka przygoda. Markowi Arysowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych dniach!