IV liga – sezon 2022/2023 – awanse i spadki

Zarząd Kolegium Sędziów ZZPN oraz Komisja Szkoleniowa KS ZZPN ogłasza awanse i spadki w IV lidze na sezon 2022/2023. Awanse przyznano na podstawie wyników egzaminów teoretycznych, kondycyjnych oraz obserwacji boiskowych.

Grupa kandydatów do awansu została wyłoniona w trakcie trwania minionego sezonu na podstawie pozytywnych opinii przedstawionych przez obserwatorów oraz po potwierdzeniu tych opinii w trakcie „gwiazdkowego” meczu w IV lidze.

Awanse zostały przyznane po uwzględnieniu klasyfikacji, która została sporządzona przez Komisję Szkoleniową, na podstawie:

  • ocen z obserwacji w sezonie 2021/2022,
  • wyników z egzaminów teoretycznego oraz kondycyjnego przed rundą wiosenną sezonu 2021/2022.

Zasady obliczania współczynnika, który determinował zajęte miejsce na liście klasyfikacyjnej zostały przedstawione kandydatom po rundzie jesiennej, a przed egzaminami na rundę wiosenną bieżącego sezonu.

Poniżej przedstawiamy listę klasyfikacyjną:

PozycjaImie i nazwiskoWspółczynnik
1Adam Sobinek25,15
2Dawid Zięba25,15
3Maciej Kułak25,13
4Michał Maćkowski25,07
5Wojciech Prus25,03
6Jakub Cymerman16,80

Awans do IV ligi uzyskali: Adam Sobinek, Dawid Zięba, Maciej Kułak oraz Michał Maćkowski.

Spadek z IV ligi zanotowali: Janusz Rybarczyk, Marek Kucharski, Tomasz Wilkanowski, Sebastian Stateczny (rezygnacja), Patryk Nowicki, Szymon Pawłowski, Tomasz Czarnecki, Jacek Tokarski.

Pełna lista sędziów IV ligi na sezon 2022/2023 jest dostępna tutaj.

UWAGA! Szansa na dodatkowe awanse po egzaminach w Wałczu!

Zgodnie z zapowiedziami Komisji Szkoleniowej w trakcie trwania poprzedniego sezonu, szansa awansu nie została zamknięta dla sędziów, którzy nie znaleźli się w gronie kandydatów. Po zakończeniu sezonu, na podstawie list klasyfikacyjnych z sezonu 2021/2022 wytypowana została dodatkowa grupa wyróżniających się sędziów z klasy okręgowej: Bojaryn Marcin, Cymerman Jakub, Fieweger Bartosz, Kunikowski Patryk, Kwapisiewicz Oskar, Pondo Joanna, Prus Wojciech, Wołejszo Paweł.

Po egzaminach przed sezonem 2022/2023 na obozie w Wałczu, sędziowie z tej grupy zostaną sklasyfikowani na liście wg współczynnika obliczonego na zasadach jak powyżej. W zależności od wyników egzaminów, Komisja Szkoleniowa w porozumieniu z Zarządem KS ZZPN zadecyduje o kolejnych awansach. Decyzja będzie podyktowana liczbą wolnych miejsc na liście sędziów w IV lidze.

UWAGA!

Możliwość awansu do wyższej klasy rozgrywkowej w nadchodzącej rundzie nie dotyczy tylko sędziów wymienionych powyżej. W przypadku wybitnej formy oraz zaliczenia egzaminów przed rundą wiosenną z wysokimi wynikami Komisja Szkoleniowa może zadecydować o promocji sędziego, który nie znajduje się na obecnej liście kandydatów do awansu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Przewodniczącym Komisji Szkoleniowej Marcinem Janawą.

Listy zostały ustanowione przez Zarząd KS ZZPN oraz przekazane do zatwierdzenia przez Zarząd ZZPN.