Dwóch naszych w Turcji!

Czołowi Polscy sędziowie przygotowują się obecnie do rundy wiosennej w tureckiej Antalyi. Jak co roku, przez około 10 dni, grupa kilkudziesięciu sędziów oraz sędziów asystentów z całej Polski, uczestniczy w szkoleniach oraz sparingach drużyn z całej Europy, w tym z Polski. I to właśnie naszych dwóch przedstawicieli – Karol Arys i Marek Arys, mieli okazje poprowadzić mecz z udziałem zajmującej obecnie 2 miejsce w Ekstraklasie – Legii Warszawa.

Stołeczna drużyna zmierzyła się z 4. zespołem SuperLigi z Serbii – FK Čukarički. Karol Arys w tym meczu obserwowany był przez Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Pana Tomasza Mikulskiego.

W trakcie pobytu, odbywa się również kurs FIFA, który prowadzony jest przez włoskiego Instruktora FIFA i byłego sędziego międzynarodowego – Matteo Trefoloni. Jak to zwykle bywa, na początku kursu rozdane zostały plakietki dla sędziów międzynarodowych. Kolejny już rok, Nasz Przewodniczący KS ZZPN – Marek Arys odebrał i swoją odznakę dla asystenta międzynarodowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W artykule wykorzystano zdjęcia ze źródła: legia.com – autor: Mateusz Kostrzewa.