Drużyna Kolegium Sędziów ZZPN w akcji

W ostatnim czasie drużyna Kolegium Sędziów ZZPN miała okazje wystąpić w tradycyjnym meczu noworocznym w Gryfinie oraz na Turnieju w Sianowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych wydarzeń.

Tradycyjny mecz noworoczny w Gryfinie

Tradycyjnie w pierwszym dniu Nowego Roku, odbył się mecz noworoczny pomiędzy oldbojami Energetyka Gryfino, a sędziami Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Przed spotkaniem delegacja sędziów udała się na cmentarz, gdzie upamiętniono pamięć Antoniego Dancewicza. 
Mecz rozpoczął się tradycyjną noworoczną racą. Po bardzo emocjonującym meczu Oldboje z Gryfina wygrali spotkanie 4:2, a bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Boratyński oraz Andrzej Bździuch.

Sędziowie wystąpili w składzie: Andrzej Martynowicz, Jakub Garstecki, Tomasz Zarzycki, Paweł Wojtczak, Jan Wawerek junior, Wojciech Wawerek, Marcin Skupiński, Kacper Skupiński, Zofia Skubiak, Andrzej Bździuch, Piotr Dykiert, Adam Bednarski, Jacek Sikora, Jerzy Najkowski, Marcin Boratyński, Maciej Kułak, Piotr Bieniek. Trener drużyny: Jakub Cymerman. Spotkanie prowadził Błażej Skwirowski przy asyście Adama Juszkiewicza oraz Jana Wawerka.

Spotkanie podsumował koordynator drużyny sędziów KS ZZPN Jakub Cymerman:”Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować, bo to już kilkunastoletnia tradycja. Mimo tego, że na papierze zespół Energetyka wygląda zawsze dużo mocniejszy od nas, to i tym razem udało nam się nawiązać w miarę konkurencyjną rywalizację. Oprócz tego, że strzeliliśmy dwie bramki, to jeszcze dwie podarowaliśmy przeciwnikowi poprzez przypadkowe bramki samobójcze. Dziękujemy za zaproszenie i z pewnością widzimy się za rok”.

Turniej w Sianowie

7 stycznia 2023 r. w Sianowie, odbył się 17. Halowy Turniej Piłkarski Seniorów im. Feliksa Pietraszkiewicza o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów – Macieja Berlickiego.

W turnieju poświęconym pamięci Feliksa Pietraszkiewicza, byłego piłkarza, trenera, sędziego (w tym szczebla centralnego), obserwatora, działacza piłkarskiego (w tym przewodniczącego Kolegium Sędziów KOZPN w Koszalinie), zagrał komplet seniorskich zespołów Gminy i Miasta Sianów: KS Sieciemin, KS SKIBNO, Stowarzyszenie Victoria Sianów, KS Victoria Sianów, UKS Victoria SP 2 Sianów oraz Grupa Sędziów Koszalin i zespół pod nazwą Pietraszkiewicze.

Drużyna Sędziów ukończyła zmagania w turnieju na piątym miejscu.

Sędziowie wystąpili w składzie: Wiktor Wątroba, Filip Filus, Paweł Jankowski, Mariusz Małysz, Marcin Matysek, Mateusz Myziak, Jakub Popławski, Grzegorz Purcel, Łukasz Świecki, Piotr Woźniak, Sebastian Wroński, Konrad Matczak. Natomiast sędziowaniem zajęła się trójka Marcin Bojaryn, Paweł Maj i Jacek Tokarski.

Na zakończenie zawodów organizatorzy zapowiedzieli kolejną, już 18-stą edycję turnieju zaplanowaną na kolejny rok.

Kolejne inicjatywy i zaproszenia

Do Kolegium Sędziów wpłynęło kolejne zaproszenie, tym razem na VII Memoriał w Piłce Nożnej Halowej im. Tadeusza Mandziaka, który odbędzie się w dniu 21.01.2023r w hali sportowej w Świerznie.

Wszystkie osoby zainteresowane występem w barwach Kolegium Sędziów ZZPN prosimy o kontakt z koordynatorem naszej drużyny – Jakubem Cymermanem (adres e-mail: jakub.cymerman@zzpn.pl).