Szkolenie Futsal – kandydaci na szczebel centralny

Dnia 12.09.2023 odbyło się spotkanie z sędziami Futsal na hali sportowej w Kamieniu Pom., które poprowadził kol. Adam Sobinek. Szkolenie obejmowało poruszanie się po parkiecie w trakcie meczu futsalu, ustawianie się przy wszystkich wznowieniach gry, a także egzamin kondycyjny według wytycznych PZPN.  

W zajęciach uczestniczyli: Daniel Lenik, Bartek Gradzik, Mateusz Lewandowski, Oleksiy Levchenko, Rafał Bukowski, Marcin Wielgus, Marek Szymański. Po zajęciach z teorii, rozegrano szkoleniowy mecz na parkiecie – dzięki takim praktycznym zajęciom koledzy poznali zasady i technikę poruszania się i ustawiania podczas zawodów.

Zajęcia te są także praktyczną częścią przygotowań trzech kandydatów na sędziów szczebla centralnego w Futsalu, wyłonionych w trakcie sierpniowego szkolenia online, które zwieńczone było egzaminami. Nad przebiegiem zajęć oraz testami czuwał nasz przedstawiciel w Ekstraklasie popularnej „halówki” – Adam Sobinek. W obecnie trwającym kursie PZPN biorą udział: Mateusz Lewandowski, Daniel Lenik oraz Bartłomiej Gradzik.

Ogromne podziękowania należą się także kol. Markowi Szymańskiemu za wsparcie organizacyjne w zajęciach, dzięki któremu tak wartościowe spotkanie było możliwe.