Reprezentant KS ZZPN w programie CORE Polska!

W dniach 8-13 września w Jarocinie odbył się program CORE POLSKA, w którym Kolegium Sędziów ZZPN reprezentował kolega Jakub Popławski. Poniżej zamieszczamy informacje o przebiegu zgrupowania, a koledze Jakubowi życzymy samych dobrych decyzji na boisku!

Prezentujemy opis zgrupowania, oczywiście z perspektywy Jakuba:

8.09 – rozlosowane zostały mecze 3. ligi do sędziowania, na które jechaliśmy tego dnia. Mi przytrafił się mecz 3 ligi gr. I – ŁKS II Łódź – Pilica Białobrzegi jako sędzia, instruktorem był Piotr Tenczyński.

9.09 – cały dzień spędziliśmy na szczegółowym omawianiu naszych meczów z instruktorami. Wieczorem mieliśmy odnowę biologiczną na basenie, a po niej przygotowywaliśmy samooceny.

10.09 – tuż po śniadaniu mieliśmy trening taktyczno-techniczny z sędzią ekstraklasy Damianem Sylwestrzakiem, a po nim z Grzegorzem Krzoskiem przeprowadzony został test prewencji kontuzji UEFA 20. Po południu były wykłady teoretyczne: „Przygoda, pasja, kariera, sława” – Damian Sylwestrzak, „Art. 11 – temat nie tylko dla asystentów” – Tomasz Listkiewicz.

11.09 – losowanie meczów oraz sędziowanie ich, ja wylosowałem mecz 3 ligi gr. II – Pogoń Nowe Skalmierzyce – Bałtyk Gdynia jako sędzia techniczny, instruktorem był Julian Pasek.

12.09 – pomiary antropometryczne, cały dzień spędziliśmy na szczegółowym omawianiu naszych meczów z instruktorami. Wieczorem mieliśmy odnowę biologiczną na basenie, a po niej przygotowywaliśmy samooceny.

13.09 – wykład „Obowiązki sędziego technicznego” – Patryk Gryckiewicz, test teoretyczny w języku polskim oraz angielskim, sprawnościowy test yo-yo, podsumowanie kursu.

Ponadto, na bieżąco spotykamy się online na platformie Zoom. Szkolimy się na podstawie omawiania różnorodnych klipów. W formie kilkudniowego zgrupowania spotkamy się ponownie w rundzie wiosennej. Instruktorzy programu CORE Polska to: Marcin Szulc, Piotr Tenczyński, Julian Pasek, Jacek Walczyński, Grzegorz Krzosek.