Reprezentant KS ZZPN w programie CORE Assistant!

W dniach 5-7 listopada w Gdańsku odbył się kurs dla kandydatów na sędziów asystentów szczebla centralnego CORE ASSISTANT, w którym KS ZZPN reprezentował kolega Marek Bielanin. Poniżej zamieszczamy opis zgrupowania, jednocześnie życzymy Markowi samych sukcesów!

Prezentujemy opis zgrupowania, oczywiście z perspektywy Marka:

Przez 3 dni intensywnie pracowaliśmy z instruktorami KS PZPN. W piątek odbyły się testy sprawnościowe tj. sprint na 30m, test CODA oraz yoyo ARIET.  W sobotę była sprawdzana nasza wiedza z przepisów gry piłki nożnej. Mieliśmy kilka testów filmowych oraz test teoretyczny. Później rozjechaliśmy się na stadiony gdzie odbywały się mecze 3 ligi, CLJ u-18 oraz CLJ u-17.

Byliśmy nagrywani przez cały mecz, a następnie na wykładzie oceniani z naszej pracy. W niedzielę rano zostaliśmy poddani pomiarom antropometrycznych (waga, tkanka tłuszczowa). Po pomiarach udaliśmy się na boisko gdzie mieliśmy test tzw. mijanki, czyli odwzorowanie sytuacji boiskowych ze spalonym. Po teście odbyły się ostatnie wykłady.

Szkolenie zakończył Pan Maciej Wierzbowski, który podsumował naszą pracę i zapowiedział kolejne spotkanie na wiosnę 2022.Zdecydowanie był to intensywny ale również bardzo ciekawy i motywujący czas. Mam nadzieję, że spędzony czas na kursie pomoże mi w dalszym rozwoju.