Klasa „O” – sezon 2022/2023 – awanse i spadki

Zarząd Kolegium Sędziów ZZPN oraz Komisja Szkoleniowa KS ZZPN ogłasza awanse i spadki w klasie okręgowej na sezon 2022/2023. Awanse przyznano na podstawie wyników egzaminów teoretycznych, kondycyjnych oraz obserwacji boiskowych.

Grupa kandydatów do awansu została wyłoniona w trakcie trwania minionego sezonu na podstawie pozytywnych opinii przedstawionych przez obserwatorów oraz po potwierdzeniu tych opinii w trakcie „gwiazdkowego” meczu w klasie okręgowej.

Awanse zostały przyznane po uwzględnieniu klasyfikacji, która została sporządzona przez Komisję Szkoleniową, w oparciu o obliczony współczynnik, analogicznie jak w przypadku klasyfikacji dla IV ligii.

Poniżej przedstawiamy listę klasyfikacyjną*:

PozycjaImie i nazwiskoWspółczynnik
1Filip Pluta25,05
2Tomasz Jakubowski25,04
3Bartosz Michalik25,03
4Jakub Tuszkiewicz25,00
5Paweł Lis24,91
6Michał Mleczko24,76

* Sędziowie z grupy kandydatów, którzy nie zaliczyli w I terminie egzaminów przed rundą wiosenną 2021/2022 nie zostali uwzględnieni na liście powyżej.

Awans do klasy „O” uzyskali: Filip Pluta, Tomasz Jakubowski, Bartosz Michalik, Jakub Tuszkiewicz, Paweł Lis, Michał Mleczko.

Spadek z klasy „O” zanotowali: Edvard Avdasev, Grzegorz Purcel, Krzysztof Sobański, Krystian Witkowski, Emil Fijałkowski, Dawid Lewandowski, Damian Kaliszuk (wykreśłony z listy sędziów), Piotr Basiejko, Hubert Nowik, Miłosz Szkołuda, Mateusz Bęben, Piotr Bitel, Paweł Szewczyk, Marcin Warchoł.

Pełna lista sędziów klasy „O” na sezon 2022/2023 jest dostępna tutaj.

UWAGA! Szansa na dodatkowe awanse po egzaminach w Wałczu!

Zgodnie z zapowiedziami Komisji Szkoleniowej w trakcie trwania poprzedniego sezonu, szansa awansu nie została zamknięta dla sędziów, którzy nie znaleźli się w gronie kandydatów. Po zakończeniu sezonu, na podstawie list klasyfikacyjnych z sezonu 2021/2022 wytypowana została dodatkowa grupa wyróżniających się sędziów: Bielski Łukasz, Chiczewski Rafał, Golański Kamil, Gołaszewski Mateusz, Jasiak Kacper, Kicuń Karolina, Krzyżaniak Piotr, Lenartowski Maciej, Odoj Krzysztof, Orzechowski Jakub, Sakowski Jakub, Wolędzki Wojciech.

Po egzaminach przed sezonem 2022/2023 na obozie w Wałczu, sędziowie z tej grupy zostaną sklasyfikowani na liście wg współczynnika obliczonego na zasadach jak powyżej. W zależności od wyników egzaminów, Komisja Szkoleniowa w porozumieniu z Zarządem KS ZZPN zadecyduje o kolejnych awansach. Decyzja będzie podyktowana liczbą wolnych miejsc na liście sędziów w klasie okręgowej.

UWAGA!

Możliwość awansu do wyższej klasy rozgrywkowej w nadchodzącej rundzie nie dotyczy tylko sędziów wymienionych powyżej. W przypadku wybitnej formy oraz zaliczenia egzaminów przed rundą wiosenną z wysokimi wynikami Komisja Szkoleniowa może zadecydować o promocji sędziego, który nie znajduje się na obecnej liście kandydatów do awansu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Przewodniczącym Komisji Szkoleniowej Marcinem Janawą.

Listy zostały ustanowione przez Zarząd KS ZZPN oraz przekazane do zatwierdzenia przez Zarząd ZZPN.