CORE Polska 2023 – relacja Błażeja Syropiatko

Miło nam poinformować, że w dniach 24-29.05 nasz kolega Błażej Syropiatko uczestniczył w zgrupowaniu CORE Polska. W warsztatach jak co roku, uczestniczyło 16 młodych sędziów z każdego województwa. Poniżej prezentujemy relacje Błażeja.

1 dzień – przyjechaliśmy i wylosowaliśmy mecze. Wylosowalem mecz 3 ligi: MKS Kluczbork – Miedź 2 Legnica jako sędzia asystent 2. Sędzia był Mateusz Niedzielan z Lubuskiego, a asystentem nr.1 Kacper Kendzia z Wielkopolski. Obserwatorem był Piotr Tenczyński.

2 dzień – szczegółowe omówienie wszystkich meczów przez nas – wycięcie klipów i podsumowanie przez obserwatora. Po wszystkim odnowa w basenie.

3 dzień – Pomiary antropomoetryczne + testy odnośnie prewencji kontuzji + trening z Grzegorzem Krzoskiem. Później odwiedził nas obserwator UEFA – Costas Kapitanis i przedstawił szkolenie w języku angielskim odnośnie sytuacji w polach karnych.

4 dzień – kolejne mecze. Wylosowalem mecz 4 ligi jako asystent nr 2. Victoria Września – Warta Miedzychod. Sędzia był Jakub Chrzanowski z Kieleckiego związku pilki nożnej. Asystentem nr1 był Kacper Kendzia z Wielkopolskiego związku piłki nożnej. Obserwatorem był Kostas Kapitanis.

5 dzień – omawianie meczów, test video + praca w zespołach przy samoocenach.

6 dzień – videoCore – każdy miał swoj klip do omówienia i podjęcia decyzji, testy biegowe – sprint i yoyo + pożegnanie i wydanie certyfikatów.