W dniu 01 lipca 2018 na obiektach OSiR w Malborku ul. Parkowa 3 odbył się Energa Turniej Piłki Nożnej Sędziów o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju uczestniczyły zaproszone drużyny piłkarskie sędziów z: Wielkopolskiego KS, Warmińsko-Mazurskiego KS, Kujawsko-Pomorskiego KS, Zachodniopomorskiego KS oraz drużyny sędziowskie z Malborka, Kociewia, Kościerzyny, Gdańska, Gdyni/ Rumii, Słupska.

Sędziowie KS ZZPN zmagania rozpoczęli w grupie B turnieju do której wylosowane zostały również drużyny warmińsko-mazurskiego KS, Kociewie, gdański KS, Kościerzyna. Na rozpoczęcie turnieju drużyna KS ZZPN wygrała z przedstawicielami warmińsko-mazurskiego KS 2-0 po dwóch bramkach Łukasza Ostrowskiego. Niestety kolejne dwa spotkania, z KS Kociewie oraz gdańskim KS, sędziowie ZZPN bezbramkowo zremisowali, a ostatnie spotkanie grupowe z KS Kościerzyna zakończyło się porażką 0-2. Sprawiło to że do wyłonienia kolejności w grupie potrzebne będzie utworzenie tzw. „Małej tabelki” i niestety drużyna naszego KS przez bilans bramkowy zajęła miejsce dające jej możliwość walki w spotkaniu tylko o 7 miejsce w turnieju. W nim pokonała drużynę Kujawsko-Pomorskiego KS po konkursie rzutów karnych 5-4. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna Wielkopolskiego KS.

Jednakże nie wyniki sportowe były tego dnia najważniejsze, a wspólna rywalizacja oraz integracja całej sędziowskiej rodziny. Była to doskonała okazja do spotkania się, podsumowania zakończonego tydzień wcześniej sezonu rozgrywkowego oraz zainaugurowania okresu wakacyjnego.

Zarząd KS ZZPN serdecznie dziękuje za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom turnieju za udział i sportową rywalizację!

facebook_page_plugin