Warning: A non-numeric value encountered in /mb/zzpnsedzia/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

W dniu 6.01 reprezentacja sędziów KS ZZPN wzięła udział w nowo zainicjowanej przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej imprezie, Konfrontacji Klubów ZZPN. Nasza drużyna stawiła się na turniej w składzie: Łukasz Ostrowski, Tomasz Wilkanowski(kapitan), Tomasz Czarnecki, Damian Dróżka, Bartłomiej Berdzik, Maciej Kułak, Piotr Bieniek, Sławomir Pawlik(trener), Dariusz Jaworski oraz Marcin Boratyński. Kierownikiem drużyny był Julian Bumbul.

W turnieju wzięło udział 21 drużyn między innymi Pogoń Szczecin, Stal Szczecin, Kotwica Kołobrzeg czy drużyna ZZPN. Ważną informacją jest, że w turnieju nie mogli brać udziału czynni zawodnicy, chyba że ukończyli 35 lat. W związku z tym kadry składały się głównie z trenerów, działaczy oraz byłych zawodników.


Drużyna KS ZZPN już w pierwszym meczu pokazała że nie należy jej lekceważyć i ograła drużynę UKS Dębno 2:1. Jednakże wyniki kolejnych spotkań przerosły oczekiwania wszystkich sympatyków KS ZZPN, gdyż nasza drużyna pokonała kolejno Hutnik Szczecin 3:0, KP Przecław 3:2 oraz Stal Szczecin 3:0. Po passie 4 kolejnych zwycięstw przyszedł czas na dwa decydujące spotkania. Pierwsze z nich, z Pogonią Połczyn Zdrój, drużyna KS zremisowała 0:0 i były to jedyne stracone przez tą drużynę punkty w fazie grupowej. Kolejne spotkanie z drużyną FASE Szczecin było pierwszym w którym sędziowska drużyna zaznała smak porażki. Jednakże wcześniejsze kapitalne wyniki pozwoliły zająć premiowane awansem drugie miejsce w grupie.

W ćwierćfinale drużyna KS spotkała się z SALOS’em Szczecin. Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu Kolegium zwyciężyło w stosunku 2:1, i wielki udział w tym zwycięstwie miał bramkarz drużyny Bartłomiej Berdzik który nie tylko popisywał się kapitalnymi interwencjami w bramce, ale strzelił również decydującą bramkę w końcowych minutach meczu, kiedy to huknął z połowy boiska nie dając żadnych szans bramkarzowi drużyny przeciwnej.

Na drodze do finału sędziowskiej drużynie stanął niebyle jaki przeciwnik, bo faworyt całego turnieju, Pogoń Szczecin, w składzie której można było znaleźć takie gwiazdy szczecińskiej drużyny jak Dariusz Adamczuk czy Robert Kolendowicz. Jednakże nasi reprezentanci bez żadnej bojaźliwości podeszli do faworyzowanego przeciwnika i od pierwszych minut starali przejąć się kontrolę na boisku i jednocześnie mądrze bronić swojej bramki. Niestety po indywidualnym błędzie naszego zawodnika, dwóch zawodników Pogoni znalazło się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, pewnie wykorzystując tę sytuację i ustalając wynik spotkania na 1:0.

Podłamani tą porażką zawodnicy KS ZZPN przegrali również tak zwany finał pocieszenia czyli mecz o 3cie miejsce w turnieju, ulegając nieznacznie reprezentacji ZZPN.

Nasi zawodnicy zakończyli turniej z następującymi bilansami strzeleckimi:

  • Piotr Bieniek(3 bramki)
  • Maciej Kułak(2 bramki)
  • Łukasz Ostrowski(2 bramki)
  • Marcin Boratyński(1 bramka)
  • Tomasz Wilkanowski(1 bramka)
  • Tomasz Czarnecki(1 bramka)
  • Damian Dróżka(1 bramka)
  • Bartłomiej Berdzik(1 bramka)
  • Sławomir Pawlik(1 bramka)
  • Dariusz Jaworski(1 bramka)

Warto również nadmienić iż fantastyczną postawę naszego bramkarza Bartłomieja Berdzika docenili inni uczestnicy turnieju, wybierając go najlepszym bramkarzem całego turnieju!

Zarząd KS ZZPN dziękuję organizatorom za zaproszenie i fantastyczną zabawę i liczy na jeszcze lepszy wynik w kolejnej edycji turnieju.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z turnieju.

facebook_page_plugin